1. AFSAD Kısa Film Yarışmasında, finalist filmlerin seçilebilmesi için Ön Jüri Başkanı olarak Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Bülent Özkam, Jüri Üyesi olarak AFSAD Sinema Birimi Sorumlusu Meltem Çolak, AFSAD Sinema Birimi Komisyon Üyesi Erdal Bayraktar ve Görüntü Yönetmeni Hayri Çölaşan görevlendirilmiştir.

Animasyon ve Belgesel dalında en iyi yedişer, Kurmaca dalında ise 25 film finalist olarak seçilerek Jüri üyelerinin takdirine sunulmuştur.

Ön Jüri Başkanı
Bülent Özkam

Ön Jüri Üyeleri
Meltem Çolak
Erdal Bayraktar
Hayri Çölaşan

Canlandırma Dalı Finalistleri

Önyargı – 2016 – Canlandırma – Fatih Yaşar
Altın Gelecek – 2017 – Canlandırma – Gökhan Cılam
Evcilik – 2017 – Canlandırma – Cenk Köksal, Özgül Gürbüz
The Box (Kutu) – 2016 – Canlandırma – Merve Çirişoğlu Çotur
Vadi – 2017 – Canlandırma – Can Erkan, Salih Toprak
Hanim Hanım’ın Acayip Hayatı – 2017 – Canlandırma – Buse Erel
Fabrika – 2017 – Canlandırma – Batuhan Köksal

Belgesel Dalı Finalistleri

Kırmızı – 2017 – Belgesel – Abdurrahman Demir
Kameralı Çocuklar – 2017 – Belgesel – Evrim İnci
Tedirgin Güvercinler – 2017 – Belgesel – Zeynep Danışman
Kamyon – 2017 – Belgesel – Burak Türten
Kafes – 2016 – Belgesel – Anıl Bayrak, Fatema Khawari
Kıllıt – 2016 – Belgesel – Zeynep Altay
Başka – 2017 – Belgesel – Nesime Karateke

Kurmaca Dalı Finalistleri

Zeynep – 2017 – Kurmaca – Mustafa Efelti
Benim, Yalnızlık Aleti – 2017 – Kurmaca – Can Eren
Those Who Love (De Som Elsker) – 2017 – Kurmaca – Nefise Özkal Lorenzen
Bir İş Görüşmesi Hikayesi – 2017 – Kurmaca – Alkım Özmen
12 Saat – 2016 – Kurmaca – Ercan Selim Öngöz
Scrabble – 2016 – Kurmaca – Merve Gezen
7 Gün 7 Gece – 2017 – Kurmaca – Ali Bozan
Arin (Today Yesterday) – 2017 – Kurmaca – Müjde Arslan
Lâl – 2016 – Deneysel – Cemre Yılmaz
Suma – 2017 – Kurmaca – Erkan Kolçak Köstendil
Bang Bang – 2017 – Kurmaca – Gülsüm Güler Özen
Hastabakıcı – 2017 – Kurmaca – Soner Sert
Babamdan Kalan – 2017 – Kurmaca – Abdülmelik Öcal
Fotoğraf – 2016 – Kurmaca – Caner Menemencioğlu
Güney Kutbu – 2016 – Kurmaca – Emin Akpınar
Kot Farkı – 2017 – Kurmaca – Ayris Alptekin
Asfalt (The Asphalt) – 2016 – Deneysel – Süleyman Demirel
Doğu Yakası (East Side) – 2017 – Kurmaca – Harun Durmuş
Karşı – 2017 – Kurmaca – Burkay Doğan, Bayram Açıkel, Fırat Osmanoğulları
Penaber – 2016 – Kurmaca – Ramazan Kılıç
Beyoğlu Sineması – 2016 – Kurmaca – Ömer Ferhat Özmen
Seabird – 2017 – Deneysel – Ece Kınacı
Söz Uçar (Words Fly Away) – 2017 – Kurmaca – Tufan Taştan
Dülgerin Ağacı – 2017 – Deneysel – Zekiye Buğurcu
Silence of Art – 2017 – Kurmaca – Yiğit Küçükkibar

Film Festivallerinden Haberler

Sinemacı, Işık ayağı, Proje adamı, Parazit Film'de parazit! Altan Çamlı'nın uzak akrabası, Aircraft Structural Specialist?, en sevdiği uzay gemisi USCSS Nostromo, favori kahramanı papa midnite!