Junior Chamber International (Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) İstanbul Şubesi tarafından kültürlerin buluşmasına kısa filmler yardımıyla aracılık etmek amacıyla bu sene 12. kez düzenlenecek olan Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali yarışma başvurularını açtı. “Kültürler arası diyalog veya göç” konulu kısa filmlerinizle katılabileceğiniz festivalde tür sınırı bulunmuyor.

 

Son Başvuru Tarihi : 13 Ekim 2017
İnternet sitesi için tıkla!
Başvuru için tıkla!

 

BAŞVURU KOŞULLARI

 • Genel Şartlar
  1. Başvuran filmin temsil, gösterim gibi fikri ve mali haklarına haiz olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.
  2. Uzunluğu en fazla 25 dakika olan filmler yarışmaya katılabilir.
  3. Filmlerin, festival teması olan “Kültürler arası diyalog veya göç” konusuna değinmesi gerekmektedir.
  4. Filmlerin görüntü kalitesi, izleyici açısından yeterli düzeyde olmalıdır. Örneğin cep telefonu ile çekilen düşük çözünürlüklü filmler kabul edilmeyecektir.
  5. Filmde kullanılan başka filmlere ait görüntüler, özgün müzik, görsel efekt ve animasyonlar gibi ilgili eserin sahibinin iznini gerektiren durumlarda bu izinlerin alınmış olması ve başvuru formuna eklenerek beraber gönderilmesi gerekmektedir.
  6. Yarışmaya Kurmaca, Deneysel, Canlandırma ve Belgesel türündeki filmler katılabilir. Başvuran tüm filmler toplu olarak değerlendirilecektir.
  7. Yarışmaya birden fazla film ile başvuru yapılabilir.

 

 • Başvuru
  1. Festivale başvuru ücretli değildir.
  2. Başvuru formu filmin yasal temsilcisi tarafından doldurulmalı ve imzalanmalıdır.
  3. Başvuru formu ve Filmin HD veya DV-PAL formatındaki dijital kopyası aşağıdaki başvuru adresine kapalı zarf içinde elden veya posta yoluyla teslim edilmelidir.
  4. Birden fazla filmle başvuru yapanlar her bir film için ayrı başvuru formu doldurmalı ve imzalamalıdırlar.
  5. Başvuru Adresi: PHX MEDYA, 19 Mayıs Mahallesi İnönü Caddesi Sümer Sokak SÜMKO Sitesi G4 Daire 1 34736 Kadıköy \ İSTANBUL. Detaylı tarif için http://www.phxmedya.com
  6. Son Başvuru Tarihi 13 EKİM 2017’

 

 • Değerlendirme Kriterleri
  1. Festival direktörlüğü başvuran filmleri jürinin değerlendirmesine sunmadan önce ön elemeden geçireceklerdir. Ön elemede başvuru koşullarına tam uygunluk aranacaktır. Koşullardan herhangi birisine uymayan filmler yarışma dışı kalacaklardır. Ancak festival komitesi, dilerse bu filmleri gösterim programına dahil edebilecektir.
  2. Jüri değerlendirmesinde puanlama metodu uygulanacaktır.
  3. Jüri değerlendirmesine göre en yüksek puanı alan 10 film Festival Finalisti olarak adlandırılacaktır.

 

 • Ödüller
  1. Digital Film Academy,  filme 5,000 TL olmak üzere toplamda 10,000 TL değerinde DFA Çeki verecektir.
  2. Dereceye girenler bu çekler ile DFA Eğitimlerinden faydalanabilir veya ekipman/stüdyo kiralama hizmeti olarak kullanabilirler. DFA çekleri başkasına devredilemez veya nakite çevrilemez.
  3. Ayrıca çeşitli kurum ve kuruluşlar dereceye giren filmlere çeşitli ödüller verebileceklerdir.

 

 • Haklar ve yükümlülükler
  1. Yarışmacılar yarışmaya gönderdikleri filmlerin hukuki olarak kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan etmektedirler. Telif ile ilgili üçüncü şahıslar arasında doğabilecek hukuki anlaşmazlıklarda sorumluluk başvuru sahibine aittir.
  2. Yarışmaya gönderilen filmler, JCI İstanbul Şubesi, Digital Film Academy ve PHX Medya tarafından düzenlenen veya sponsor olarak destek verilen etkinliklerde gösterilebilecektir.
  3. Başvuru sahipleri tüm bu şartları kabul etmiş sayılırlar.
  4. İhtilaf durumunda İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.
Film Festivalleri ve Kısa Film Yarışmaları

kurmacakafa. fictionhead. blue // storyteller. dreamer. film director. entrepreneur // film. photography. visual arts // Parazit Film. Kısa İyidir