Kısa film yarışmaları ve festivalleri arasında liseli öğrencilere açık olanları pek fazla yok. Genele açık olan kısa film yarışmaları ve festivallerinde ise daha deneyimlilerin arasında kaybolup gidiyorlar maalesef. O yüzden sadece liselilere açık yarışmaları oldukça önemsiyoruz ve elimizden geldiği kadar da destekliyoruz. Bunlardan bir yenisi daha geçtiğimiz günlerde açıklandı. Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı ile ‘Yarının Sineması İçin’ sloganıyla yola çıkan SETEM (Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği) tarafından düzenlenen “2.Koruncuklar İçin B.A.K Liselerarası Senaryo ve Kısa Film Yarışması” için start verildi.

 

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na geçtiğimiz yıl sinema eğitimleriyle destek vermeye başlayan SETEM; bir yıl boyunca 60 Koruncuğa oyunculuk, senaryo yazarlığı, kameramanlık, ışık asistanlığı ve makyözlük dallarında eğitim verdi ve Koruncuklar yıl sonunda eğitim sertifikalarını aldı.

 

Bu yıl da SETEM yine Koruncuk Vakfı işbirliği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla “2.Koruncuklar İçin B.A.K Liselerarası Senaryo ve Kısa Film Yarışması” düzenleniyor. Tüm lise öğrencilerine açık olan yarışmaya 30 dakikayı aşmayan kurmaca filmler katılabilecek. Aday olacak kısa filmlerde tema sınırlaması yoktur. Senaryolar ise “mülteci çocuklar” temalı olacaktır. Belirlenen filmler sektörün profesyonelleri tarafından oluşturulacak jüri tarafından oylanacak ve Aralık ayı içerisinde yapılacak ödül töreni ile duyurulacak.

 

koruncuk-bak-kisa-film-yarismasiSon Başvuru Tarihi : 11 Aralık 2016

İnternet sitesi için tıkla!

 

 

 

 

 

 

KISA FİLM VE SENARYO YARIŞMASI BAŞVURU KOŞULLARI

 

 1. Kısa Film kategorilerinde yapılacak yarışmaya T.C. uyruklu olan Lise Öğrencileri katılabilir.
 2. Yarışmaya, süresi 30 dakikayı aşmayan Kurmaca Filmler katılabilir.
 3. Yarışmaya katılacak filmler “PAL” sistemi ile kaydedilmiş olmalıdır.
 4. Yarışmaya katılmak isteyenler, başvuru formunu SETEM Akademi web sayfasından yapacaklar.
 5. Yarışmaya gönderilen filmlerin, yönetmen adı belirtilerek, ticari amaç gözetmeksizin SETEM Akademi veya Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı etkinliklerinde yer alması, gösterime sunulması yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.
 6. Festival tanıtımı için her bir eserin en fazla 20’şer saniyelik kısa bölümünün ya da fragmanının tanıtımı amaçlı (TV, radyo, basılı yayınlar, internet vb. ortamlarda) kullanımı yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.
 7. Ön seçici kurul ve jürinin yargısı kesindir.
 8. Ön elemeyi geçen filmler, festival kapsamında oluşturulacak programda izleyici ile buluşacaktır.
 9. “MÜLTECİ COCUKLAR” temalı senaryo 2 sayfayı aşmamalıdır.
 10. Festivale katılmak için son başvuru tarihi 11 Aralık 2016 Pazar günüdür.
 11. Katılımcıların en geç bu tarihe kadar başvuru formunu setemakademi.com sitesinden doldurması ve filmin kopyasını  wetransfer.com yoluyla info@setem.org.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.
 12. Katılan filmler festival sonrası iade edilmez.
 13. Telif hakları konusunda sorumluluk eser sahibinindir.
 14. Festivale katılan filmler önce ön elemeden geçecektir.

Belirlenen filmler sektörün profesyonelleri tarafından oluşturulacak jüri tarafından oylanacak ve Aralık ayı içerisinde yapılacak ödül töreni ile duyurulacaktır.

Film Festivalleri ve Kısa Film Yarışmaları

kurmacakafa. fictionhead. blue // storyteller. dreamer. film director. entrepreneur // film. photography. visual arts // Parazit Film. Kısa İyidir