Bu sene Saraybosna Film Festivali  işbirliğiyle, KısaKes Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenecek Pitching Platformu başvuruları başladı. İki ayrı kategoride düzenlenen platforma senaryo aşamasındaki kısa filmlerinizle başvurabilirsiniz.

Not : Pitching nedir, nasıl hazırlanılır öğrenmek isterseniz Pitching nedir? Nasıl Hazırlanılır? ve KısaKes Nefes Polat Pitching Atölyesi’nden Notlar yazılarımıza bakmayı unutmayın.

Not 2 : Başvuru süresi 30 Ağustos’a uzatılmıştır.

 

Son Başvuru Tarihi : 30 Ağustos 2017
İnternet sitesi için tıkla!
Başvuru formu için tıkla!

 

Pitching Platformu hakkında

Kısa metrajlı film projelerin sağlıklı bir şekilde geliştirilmesini ve proje sahiplerinin film profesyonellerinden geri bildirim almasının sağlandığı ‘pitching’ platforunda ön eleme jürisi tarafından seçilen projelerin yönetmeni ve varsa yapımcısı KısaKes’e davet edilerek proje sahipleri, konuklara ve ana-jüriye yönelik olarak bir sunum (pitching) gerçekleştirilmesi sağlanır.

Sarajevo Film Festivali partnerliğinde gerçekleştirilecek olan 2017 KısaKes Pitching Platformu’nun bu seneki teması “Yaşayan Şehir”.

Platform;

  • Üniversite Öğrenci Projeleri ve
  • Yaş Sınırsız Kısa Film Projeleri’nin kabul edildiği iki farklı kategoride başvurularını açmıştır.

Her kategoriden 5 finalist, 25-30 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek Uluslararası KısaKes Kısa Film Festivali’nde proje sunumlarını gerçekleştirecek ve toplam 4 kısa film projesi çeşitli ödüllere kavuşacaktır.

Türkiye ve Bosna-Hersek’te yaşayan tüm kısa film projesi sahiplerine platformumuz açıktır.

Proje geliştirme platformunda ana jürinin seçtiği projeler festival tarafından desteklenerek hayata geçirilmesine ortak olunacaktır.

 

Başvuru Koşulları

1) KısaKes Pitching Platformu’na başvurular yalnızca resmi internet adresinde yer alan formun ve proje dosyasının eksiksiz doldurulması ve hazırlanması ile gerçekleştirilir.

2) Başvurular http://www.kisakes.org/ sitesinden online olarak yapılacaktır.

3) Başvuru formunda yazılı tüm bilgilerin doğruluğu, proje sahibinin sorumluluğundadır. Bilgilerin doğruluğu konusunda ortaya çıkan/çıkabilecek olan hukuksal sorumluluk proje sahibine aittir. Bu konuda KısaKes’in sorumluluğu yoktur.

4) KısaKes Pitching Platformu Türkiye ve Bosna-Hersek sınırları içerisindeki (veya bu iki yerde çekilecek) kısa film projelerinin yapım aşamasına destek verebilir.

5) Başvuran projelerin daha önce başka hiçbir pitching platformuna seçilmemiş olması gerekmektedir.

6) KısaKes Pitching Platformu’na başvuran kısa film projelerinin çekim aşamasına geçmemiş olması gerekmektedir.

7) Tüm yönetmen ve yapımcı adayları 2017 KısaKes Pitching Platformu’na yalnızca bir proje ile katılım gösterebilir.

8) KısaKes Pitching Platformu’nda herhangi bir tür kısıtlamamız yoktur. Projenizi kurmaca, animasyon, deneysel vb. Türlerinde yollayabilirsiniz.

9) Son başvuru tarihi olan 20 Ağustos 2017, 17:00 (GMT +3)’den sonra başvuran projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

10) Yalnızca KısaKes Pitching Platformu ekibinin temaya uygun gördüğü projeler ön eleme jürisi tarafından değerlendirilecektir.

11) KısaKes Pitching Platform finalistlerini KısaKes festival ekibi ve danışmanları belirler.

12) KısaKes Pitching Platformu finalistleri festival akreditasyonuna ücretsiz olarak sahip olur.

13) Finalistler, 25-30 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan sunum gün ve saatlerinde fiziksel olarak (orada bulunarak) ana jüriye projelerini aktarmakla yükümlüdürler.

14) Seçilen projeler KısaKes Pitching Platformu ekibinin karar vermiş olduğu jüriler tarafından etkinlik günü değerlendirilecektir.

15) Proje sunumları 5 dakika ile sınırlandırılmıştır. Sunum sonrası proje sahipleri ana jürinin sorularını yanıtlayacaktır, soru-cevap bölümü de 5 dakika ile sınırlıdır.

16) Film ekibinden ve/veya sunumu yapacak kişilerden en az birinin İngilizce bilmesi gerekmektedir.

17) Film ekibinden ve/veya sunumu yapacak kişilerden en az birinin İngilizce bilmemesi durumunda; kazanan proje, açıklanacak ödüllerden birinden faydalanamayacaktır.

18) Ödüle layık görülen projeler jenerik dahil maksimum 10 dakika ile sınırlandırılmalıdır.

19) KısaKes Pitching Platformu’nda ödül kazanan projelerin yapımcıları, filmlerinin Türkiye’deki prömiyerlerini Uluslararası KısaKes Kısa Film Festivali kapsamında gerçekleştireceklerini taahhüt eder.

20) Ödül kazanan projeler, ödül kazandıkları tarihten itibaren 1 Ağustos 2018 tarihine kadar projelerini teslim etmeyi taahhüt eder.

21) Festival kapsamında ödül kazanarak projelerine destek almaya hak kazananlar; projenin tamamlanması için kullanacakları mekan, müzik vb üçüncü kişilerin haklarını koruyucu içerikleri nedeniyle, meydana gelecek her türlü yaptırımdan sorumludurlar. Uluslararası KısaKes Kısa Film Festivali sözü edilen konularda herhangi bir sorumluluğu kabul etmez ve ödül sahibi sözü edilen konulardaki yükümlülükleri şimdiden kabul eder.

22) Festival kapsamında ödül kazanarak projelerine destek almaya hak kazananlar, sponsorlarla ayrı sözleşmeler yapmakla yükümlüdürler.

23) Tamamlanan filmin başka festivallere yollanması durumunda; kurgu sürecindeki değişikliklerden KısaKes Pitching Platformu’nun bilgisi dışında hareket edilmeyecektir.

24) Projenin tamamlanmasından önce veya sonra proje hakkında yazılı/basılı haber materyali çıkması durumunda projenin adında bir değişiklik yapılamayacaktır.

25) Bu yönetmelikte her türlü değişiklik hakkı ve belirlenmeyen diğer hususlarda, karar yetkisi KısaKes Kısa Film Festivali’ne aittir.

26) KısaKes Pitching Platformuna başvuran katılımcılar yukarıda yer alan genel kural maddelerini kabul etmiş sayılır.

Film Festivalleri ve Kısa Film Yarışmaları

kurmacakafa. fictionhead. blue // storyteller. dreamer. film director. entrepreneur // film. photography. visual arts // Parazit Film. Kısa İyidir