“Patent, marka, endüstriyel tasarım ve coğrafi işaretler” konularında Türk Patent Enstitüsü tarafından düzenlenen 6. Altın Kepenk Kısa Film Yarışması başvurularını açtı.

 

tpe-6-altin-kepenk-kisa-film-yarismasi-1

Son Başvuru : 10 Şubat 2017
İnternet sitesi için tıkla!
Başvuru formu için tıkla!

 

 

 

 

 

 

KISA FİLM YARIŞMA KOŞULLARI

 

 1. Yarışmada tema “Patent, Marka, Endüstriyel Tasarım, Coğrafi İşaretler” konularında’ konusunda olmalıdır. Sadece bu temada olan filmler değerlendirmeye alınacaktır.
 1. Yarışma, Türkiye ve KKTC’de bulunan ve yaşayan tüm vatandaşlara açıktır.
 1. Başvuruda bulunacak kısa filmler belgesel ve kurmaca türlerinden her hangi birinde üretilmelidir.
 1. Başvuruda bulunan filmlerin süresi (jenerik dahil) 12 dakikayı aşmamalıdır.
 1. Yarışmaya katılacak filmler, Pelikül (35, 16, 8, süper 8), Mini DV, DVD, Betecam SP, High Definition, Full Definition 4K formatlarında herhangi biri ile üretilebilir. Ancak, filmler HD 1080P H264, MOV ortamında teslim edilmelidir.
 1. Yarışmaya gönderilecek filmlerdeki özgün olmayan müzik, görüntü vb. kullanımlarında kullanılan malzemenin telif haklarının alındığı belgelenmelidir
 1. Yarışmaya katılan tüm filmlerin – telif hakkı yönetmeninde saklı tutulmak üzere- yayın hakkı, çoğaltma, gösterim ve üçüncü kişilere devir hakkı. Düzenleyici kuruluşlara ait olacaktır. Filmin yönetmeni, yarışmada derece alan filmiyle ilgili ticari bir anlaşma yapmak istediği durumda bu kuruluşları yazılı olarak bilgilendirmekle yükümlüdür
 1. Katılımcılar birden fazla filmle yarışmaya katılabilirler.
 1. Filmin daha önce bir festivale, yarışmaya katılmış olması ya da herhangi bir festivalde ödül kazanmış olması yarışmaya katılmasına engel değildir.
 1. Yarışmaya katılmak üzere başvuran filmler, bir ekip tarafından yapılmış olsa da, başvuru filmin tek bir yönetmeni tarafından yapılmalıdır. Bir film için birden fazla yönetmen adıyla başvuruda bulunulamaz. İki veya daha fazla yönetmen imzalı filmler için başvuru tek yönetmen adına yapılmamışsa, film yarışma dışı bırakılır. Yarışma başvuru belgesindeki imza sahibi, filmin yasal sahibi olmalıdır. Başvuru belgesinde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu imza sahibini bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk imza sahibine aittir.
 1. Dereceye giren filmler “Yarışma Arşivi”ne devredilmiş kabul edilir. Yarışmada ödüllendirilen filmler de Yarışma Arşivi’nde saklanacak olup, yarışmayı düzenleyen kuruluşlar tarafından ticari olmayan çoğaltma ve gösterimlerde kullanılabilecektir.
 1. Katılımcı, yarışmaya başvurduktan sonra filmini geri çekemez.
 1. Katılımcılar, eksiksiz doldurulmuş başvuru formunu ve filminin DVD formatında kaydedilmiş 2 adet kopyasını aşağıdaki doküman ve materyaller, en geç 10 Şubat 2017 tarihine kadar RÜZGARLI CADDESİ NO:20/65 ULUS-ANKARA adresine elden, kurye veya taahhütlü posta ile teslim etmelidirler. ( internet üzerinden webtransfer gibi sitelerden ya da vimeo gibi sitelere yüklenerek link gönderilebilir. )
 • Katılımcı tarafından doldurularak imzalanmış Başvuru Formu
 • Filmin özeti
 • Filmin künyesi
 • Filmin, özgün senaryo ve özgün müzik eserlerinden doğan telif hakları ile ilgili izinlerin alındığına ilişkin belgeler tüm muvafakatnameler
 • Filme ait 5 adet set fotoğrafı digital ortamda
 • Yönetmenin özgeçmişi ve 1 adet renkli fotoğrafı
 • kısa film yarışmasında her oyuncunun ve tüm teknik kadronun muvafakatnamesi
 • Postadaki gecikmelerden Organizasyon Komitesi sorumlu değildir.
 1. Yarışmaya katılan adaylar, şartnâmede yer alan koşulları kabul etmiş sayılırlar.

15. Bu yönetmelikte belirtilmeyen diğer hususlarda karar yetkisi Organizasyon Komitesi’ne aittir.

Film Festivalleri ve Kısa Film Yarışmaları

kurmacakafa. fictionhead. blue // storyteller. dreamer. film director. entrepreneur // film. photography. visual arts // Parazit Film. Kısa İyidir