hevalhazalkurt

kurmacakafa. fictionhead. blue // storyteller. dreamer. film director. entrepreneur // film. photography. visual arts // Parazit Film. Kısa İyidir

15/12/2017

Kısa Film İzle : Semele (Kurmaca)

Kırılgan bir baba kızın hikayesini anlatan bol ödüllü kurmaca kısa film Semele, izlemeniz için yayında!

Walt Disney Company, Fox’u 52.4 Milyar Dolara satın alıyor

21st Century Fox, Fox Broadcasting Network ve kanallarını, Fox News, Fox Business, FS1, FS2 ve Big Ten Network’ü hissedarlarına satacak.

5. Antakya Uluslararası Film Festivali’nde Altındefne Ödülleri Sahiplerini Buldu

6 – 12 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleşen 5. Antakya Uluslararası Film Festivali’nde ödül alan uzun metraj ve kısa filmler sahiplerini buldu!

14/12/2017

18. Radio City’s Uluslararası Kısa Film Festivali

İspanya’nın Valencia şehrinde tarihi bir öneme sahip olan Radio City’nin düzenlediği Uluslararası Kısa Film Festivali bu sene 18. kez başvurularını açtı!

3. BEBKA Anadolu Animasyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

T.C. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı BEBKA tarafından bu sene 3. kez düzenlenen Anadolu Animasyon Film Yarışması’nda kazanan kısa filmler açıklandı.

13/12/2017

Kısa Film İzle : IRREGULARS (Belgesel)

Mülteci konusuna zekice bir bakışla dünya çapında pek çok festivalden ödülle dönen yönetmen Fabio Pamieri imzalı belgesel kısa film IRREGULARS yayında!

Emirates Sponsorluğundaki Dubai Uluslararası Film Festivali 14. Kez Film Severlerle Buluşuyor

Orta Doğu’nun önde gelen film festivali haline gelen Dubai Uluslararası Film Festivali’nin 14.’sü Emirates sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

“İnsanlar mı, maymunlar mı, kim kimi taklit ediyor?” Sorusu NatGeo Wild’da Cevaplanıyor!

İnsanlarla maymunların benzer özelliklerini sorgulayan belgesel seri “Kim Kimi Taklit Ediyor?” 14 Aralık’tan itibaren her Perşembe Nat Geo Wild’da!

12/12/2017

65. Martovski Belgrad Belgesel ve Kısa Film Festivali

Kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel türündeki kısa filmlerinizle katılabileceğiniz Martovski Film Festivali, 2018 başvurularını açtı.

Biray Dalkıran’ın “The Crossbreed” Filmi Ödüle Doymuyor!

Bir süredir Amerika’da yaşayan ve film çalışmalarına orada devam eden yönetmen Biray Dalkıran’ın The Crossbreed festivallerden ödül almaya devam ediyor!

11/12/2017

Ali Vatansever’in Saf Filmi Indiegogo’da Desteklerinizi Bekliyor

Erol Afşin, Saadet Işıl Aksoy ve Kida Ramadan’ın başrollerini paylaştığı Ali Vatansever’in yönettiği sinema filmi Saf, Indiegogo’da desteklerinizi bekliyor!

08/12/2017

65. Sydney Film Festivali

Avustralya kıtasının en önemli film festivallerinden biri olan Sydney Film Festivali, 2018 uzun metraj ve kısa film başvurularını açtı.

Ödüllü Belgesel “Genç Pehlivanlar” Vizyona Girdi!

Mete Gümürhan’ın yönettiği, 66. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde özel mansiyon ödülü kazanan ilk Türk belgeseli “Genç Pehlivanlar” vizyona girdi!

My RODE Reel Kısa Film Senaryo Yarışması 2018

Rode Mikrofonları tarafından düzenlenen My Rode Reel Kısa Film Yarışması 2018 başvurularını açtı. Üstelik bu sefer yarışmaya senaryo ile başvuruyorsunuz!

06/12/2017

Yıldızlarla Buluşma 3. sezonuyla National Geographic’te!

Astrofizikçi Neil deGrasse Tyson’ın bilim ve popüler kültürü bir araya getirdiği program Yıldızlarla Buluşma, 3. sezonuyla NatGeo’da başlıyor!

04/12/2017

Hezarfen Film Galeri, Filminizi Clermont Ferrand Uluslararası Kısa Film Marketi’ne Götürüyor!

Hezarfen Film Galeri, kısa filminizi Clermont Ferrand Uluslararası Kısa Film Marketi’nde açacağı standda tanıtıyor. Bu şansı ve başvuruyu kaçırmayın!

01/12/2017

15. VIS Vienna Shorts

Avusturya’nın uluslararası alanda önde gelen kısa film festivallerinden olan VIS Vienna Shorts, 2018 başvurularını açtı!

National Geographic’ten yeni seri: DIAN FOSSEY

National Geographic ünlü primatolog Dian Fossey’nin hayatına ve kurban gittiği cinayete hiçbir yerde yayınlanmamış görüntülerle ışık tutuyor.

Pera Film’den Dünya AIDS Gününe Özel Program: “Buradayım!”

Pera Film, 1-10 Aralık tarihleri arasında Dünya AIDS Günü’ne özel Buradayım! başlıklı ücretsiz bir film programı sunuyor.

30/11/2017

Kısa Film İzle : Allı Yeşilli (Kurmaca)

İnsanların sahip oldukları ve hayalini kurdukları arasında sıkıştıkları bir köyde; iki küçük çocuğun hikayesini anlatan Allı Yeşilli yayında!