Film Haberleri

Sinema sektöründen, film festivallerinden, sinema teknolojisinden, yönetmenlerden, oyunculardan ve film dünyasından en güncel haberler burada!

20/07/2017

Ben Affleck’in Operasyon : Argo Filmi Sony Channel’da

Ben Affleck’in 3 dalda Oscar kazanmış ve aynı azmanda Altın Küre ödüllü film Operasyon Argo, Türkçe ve şifresiz olarak Sony Channel ekranlarında!

19/07/2017

Beykoz Kundura Restore Film Günleri Ağustos’ta

Beykoz Kundura Restore Film Günleri’nde dünya sineması klasiklerinin restore edilmiş sessiz filmler açık havada, canlı müzik eşliğinde gösterilecek.

18/07/2017

NHKM Yazlık Sinema’da “Ekim’e Giden Yol” Filmleri

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde Genç Karl Marx filmiyle açılışını yapan Yazlık Sinema’nın bu yılki başlığı Ekim’e Giden Yol.

14/07/2017

Nick Cave’in ‘Skeleton Tree’ albümü çizgi hikâye oldu

Rock müziğin efsanevi ismi Nick Cave’in albümü ve dünya turnesine kadar uzanan süreci Sadi Güran’ın çizimiyle redbull.com’da çizgi hikâye olarak yayınlandı.

07/07/2017

13. Akbank Kısa Film Festivali’nden Seçkiler Akbank Sanat’ta

13. Akbank Kısa Film Festivali’ne katılan toplam 27 kısa film, kaçıranlar için Temmuz’da ücretsiz olarak sinema tutkunlarıyla buluşacak.

05/07/2017

Onur Saylak’ın Daha filmi dünya prömiyerini yaptı!

Onur Saylak ve Hakan Günday imzalı ‘DAHA’nın dünya prömiyeri, 52. Karlovy Vary Uluslarası Film Festivali’nde yapıldı.

Kutluğ Ataman’ın Aya Yolculuk Filmi WitchTV’de Yayında

Kutluğ Ataman imzalı, Türkiye’nin ‘çakma’ belgesel türündeki ilk filmi “Aya Seyahat’”, WitchTV’de yayında.

Kieslowski’den Üç Renk, Temmuz’da Başka Çarşamba’da!

Krzysztof Kieslowski’nin unutulmaz üçlemesi Üç Renk: Mavi, Kırmızı, Beyaz sırayla önümüzdeki üç hafta boyunca Başka Çarşamba’da gösterilecek.

04/07/2017

Dünyanın en vahşi 10 canlısı Nat Geo Wild’da!

Birbirinden garip 10 vahşi hayvan kendilerine özgü ilginç davranış biçimlerinin anlatıldığı Vahşi Hayvanlar belgesel filmi, NatGeo ekranlarında başlıyor.

30/06/2017

Fikret Reyhan’a Moskova’dan En İyi Yönetmen Ödülü!

Fikret Reyhan’ın yönettiği “Sarı Sıcak”, uluslararası prömiyerini yaptığı Moskova Uluslararası Film Festivali’nden En İyi Yönetmen Ödülü’yle döndü.

Köprüde Buluşmalar Pazarlama Stratejisi ve İlk Fragmanı Hazırlama Atölyesi

Köprüde Buluşmalar, Pazarlama Stratejisi ve İlk Fragman Hazırlama Atölyesi’yle deneyimli kurgucuları katılımcılarla buluşturacak.

Cast Direktörü Harika Uygur Amerikan Film Akademisi Üyeliğine Davet Edildi

Türkiye’de evrensel ölçütte cast direktörlüğü yapan ilk kişi olarak tanınan Harika Uygur, Amerikan Film Akademisi tarafından Akademi üyeliğine davet edildi!

29/06/2017

Liseli Yazarların Ödüllü Öyküleri Pera Müzesi Sayfasında

Suna Kıraç Öykü Yarışması’nın liseli kazananlarına ait öyküler Pera Müzesi’nin internet sayfasında yaz boyunca okumanız için yayında!

23/06/2017

Yüksel Aksu : ​“İlk filmimden önce adam yerine koyulmadım”

Senarist yönetmen Yüksel Aksu, Elif Dağdeviren moderatörlüğünde Akra Talks’a katıldı.

22/06/2017

Deha İkinci Sezonunda Pablo Picasso’yla NatGeo’da!

National Geographic ilk senaryolu belgesel serisi yapımı DEHA’nın ikinci sezonunda ekranlara ünlü ressam Pablo Picasso ile döneceğini duyurdu.

21/06/2017

Köprüde Buluşmalar 1. Kısa Film Atölyesi seçkisi açıklandı!

Köprüde Buluşmalar Kısa Film Atölyeleri’ne katılmaya hak kazanan kısa film projeleri ve ekipleri açıklandı!

Yeni Film Fonu 2017 I. dönem sonuçları açıklandı!

Yeni Film Fonu 2017 I. dönem kapsamında 156 başvuru arasından desteklenen 2 kısa ve 6 uzun/orta metraj belgesel film projesi açıklandı!

Netflix’ten interaktif hikayeler

Dünyanın lider eğlence ağı Netflix, kullanıcı tercihine göre farklı senaryo seçenekleri ve farklı sonlar sunan ilk interaktif içerikleri Çizmeli Kedi: Büyülü Kitaptan Kaçış ve Buddy Thunderstruck: Çılgın Fikirler’i duyurdu.

Yeni Depolama Çözümü LaCie 2big Dock

Üst düzey depolama çözümleri üreten LaCie’nin yeni ürünü 2big Dock, RAW formatındaki 200 bin fotoğrafı ya da 4K kalitesinde 650 saatlik videoyu tek başına depolayabiliyor. Saniyede 450MB veri akışı ile bir saatlik 4K videoyu bir dakikada aktarabiliyor.

20/06/2017

Danis Tanovic, Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nda

Kısa Film Uzun Etki adıyla Sabancı Vakfı tarafından düzenlenen kısa film yarışmasının bu seneki kanaat önderi Oscarlı yönetmen Danis Tanovic olacak.