Sinema ve Kısa Film Etkinlikleri

Film gösterimleri, sinema atölyeleri, söyleşiler, paneller, eğitimler ve diğer film etkinlikleri… Güncel sinema ve kısa film etkinliklerini takip edin.

05/12/2017

4. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri başlıyor!

4. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri kapsamında Akbank Sanat’ta dünyanın farklı arşivlerinden gelen restore edilmiş sessiz filmlerin yanı sıra dans ve sessiz sinema temalı yan etkinlikler de seyirciyle buluşacak.

İstanbul Modern Sinema: Almanya’dan Yepyeni Filmler Seçkisi

İstanbul Modern Sinema, Goethe-Institut Istanbul işbirliği ve Sinema Sponsoru Türk Tuborg A.Ş’nin katkılarıyla dokuzuncusunu düzenlediği Almanya’dan Yepyeni Filmler seçkisi devam ediyor

Sarı Sıcak, Buğday, Suburbicon ve Kutsal Geyiğin Ölümü Aralık ayında SineBU ‘da

Boğaziçi Üniversitesi’nin sinema salonu SineBU’da Aralık ayında Türkiye sinemasından üç, dünya sinemasından beş film ile gösterimlerine hız kesmeden devam ediyor. Ödüllü filmler Sarı Sıcak, Dönme Dolap ve yurtdışında büyük ses getiren Buğday, Körfez, Godard ve Ben, Suburbicon’dan çok konuşulan filmler Kare ve Kutsal Geyiğin Ölümü sinemaseverlerle buluşuyor.

01/12/2017

Pera Film’den Dünya AIDS Gününe Özel Program: “Buradayım!”

Pera Film, 1-10 Aralık tarihleri arasında Dünya AIDS Günü’ne özel Buradayım! başlıklı ücretsiz bir film programı sunuyor.

20/11/2017

“Kızıl Devrim: Sovyet Cevherleri” Programı Pera Film’de!

Pera Film, Bolşevik Devrimi’nin Yüzüncü Yıldönümü’nde Kızıl Devrim: Sovyet Cevherleri başlıklı özel bir film programı sunuyor.

17/11/2017

Pazartesi Sineması Florian Cossen’in “Coconut Hero” Filmini Ağırlıyor

Pazartesi Sineması, 20 Kasım akşamı İsrail asıllı yönetmen Florian Cossen’in Coconut Hero adlı filmini ücretsiz olarak seyirciyle buluşturuyor. 

07/11/2017

Neşet Kutluğ ile Yönetmen Sineması İncelemeleri’nde Michael Haneke Var

Neşet Kutluğ, 18-19 Kasım’da TOY İstanbul’da gerçekleştireceği “Yönetmen Sineması İncelemeleri” başlıklı atölyede Michael Haneke sinemasını ele alıyor.

03/11/2017

6. Biz de Varız! Programı İstanbul Modern’de!

Türkiye’den yeni filmleri bir araya getirdiği, yönetmen ve oyuncuların katılımıyla festivale dönüşen 6. Biz de Varız! programı İstanbul Modern Sinema’da!

02/11/2017

SALT Perşembe Sineması’nın sonbahar gösterimleri devam ediyor

SALT Galata’da sonbahar programı “ev” hallerini anlatan belgesel ve kurmaca 10 filmle devam ediyor.

Senaryo Doktorluğu Panelinde Genç Sinemacılar İyi Senaryoyu Ustalardan Dinledi

2. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması kapsamında düzenlenen “Senaristlik ve Senaryo Doktorluğu” paneli 26 Ekim 2017, Perşembe günü gerçekleştirildi.

31/10/2017

“Sıra Dışı Vampirler” Programı Pera Film’de!

Pera Film, Cadılar Bayramı’nı festivallerde ve gösterimlerde dikkat çeken filmlerden oluşturduğu programı Sıra Dışı Vampirler ile kutluyor.

23/10/2017

Toplumsal Cinsiyet ve Edebiyat Söyleşileri’nde Bu Sene Tema “Sinema ve Edebiyat”

SU Gender tarafından düzenlenen “Toplumsal Cinsiyet ve Edebiyat Söyleşileri”, bu sene “Sinema ve Edebiyat” başlığıyla gerçekleşecek.

17/10/2017

Mekân İnsan Aidiyet Üzerine Bir Film Seçkisi : “Ev Diye Bir Yer”

Pera Film’in Ev Diye Bir Yer başlıklı film seçkisi 12 Kasım’a kadar devam ediyor. Gösterimlerin ücretsiz olduğu programın detayları yazımızda.

03/10/2017

European Outdoor Film Tour İlk Defa Türkiye’de

15 yılı aşkın bir süredir, 22’den fazla ülkeyi gezen Avrupa’nın en ünlü outdoor film etkinliği European Outdoor Film Tour (EOFT) bu yıl Türkiye’de.

26/09/2017

Kanada Film Günleri Ekim Ayında Seyirciyle Buluşuyor!

Kanada Film Günleri Oscar ödüllü yönetmen Deepa Mehta ve çok özel bir seçkisini konuk ediyor! Kaçırmayın!

08/09/2017

Arjantin Sinemasında Adalet Arayışı Programı Pera Film’de!

Pera Film, sinema tutkunlarını Arjantin sinemasından derlenen çoğu ödüllü suç filmlerini izlemeye davet ediyor.

10/08/2017

SineBU’da Ağustos’ta Film Şöleni

SineBU Ağustos ayında da, Türkiye ve dünya sinemasının ses getiren filmlerini Boğaziçi Üniversitesi’nde kampüs ortamına taşımaya devam ediyor.

01/08/2017

Pera Film’den “Bellek Üzerine ya da Nasıl Çiftdüşünebilirim?” Seçkisi

Bellek, imge ve metin ilişkilerini işleyen film örneklerinden oluşan “Bellek Üzerine ya da Nasıl Çiftdüşünebilirim?” adlı seçki Pera Film’de!

19/07/2017

Beykoz Kundura Restore Film Günleri Ağustos’ta

Beykoz Kundura Restore Film Günleri’nde dünya sineması klasiklerinin restore edilmiş sessiz filmler açık havada, canlı müzik eşliğinde gösterilecek.

18/07/2017

NHKM Yazlık Sinema’da “Ekim’e Giden Yol” Filmleri

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde Genç Karl Marx filmiyle açılışını yapan Yazlık Sinema’nın bu yılki başlığı Ekim’e Giden Yol.