Hezarfen Film Galeri bugüne kadar yapmış olduğu yaratıcı yeniliklere birini daha ekliyor. 2-10 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek  40. Uluslararası Clermont Ferrand Kısa Film Festivali sırasında açılacak geleneksel Film Pazarı’nda Hezarfen Film Galeri ‘’Türkiye’den Kısalar’’ programının tanıtımını ve standı’nın organizasyonunu yürütmektedir. Dünyanın en önde gelen kısa film festivallerinden olan , Clermont Ferrand Uluslararası Kısa Film Marketindeki standın amacı, tüm Türkiye’de yapılan kısa filmleri olabildiğince çok sayıda festival direktörleri, programcıları ve uluslararası ajanslarının bilgisine getirmek ve organize ettikleri festivallere/gösterimlere davet edilmelerini sağlamak.

Stand’ta dağıtılmak üzere, İngilizce bir kısa film katalogu hazırlanmakta, bu katalog tüm kısa film türlerini içermekte ve 2016-2017 yapımı filmler bir ön eleme yapılarak seçkiye alınmaktadır.

Başvuracak filmlerden istenen malzemeler aşağıdaki gibidir:

Filmin Türkçe ve İngilizce sinopsisi (50 sözcüğü aşmamalıdır.)
Yönetmenin İngilizce ve Türkçe biyografisi (50 sözcüğü aşmamalıdır.)
Yönetmenin filmografisi (Türkçe ve İngilizce. Filmlerin İngilizce adlarını yazmayı unutmayınız.)
Yönetmenin adı, mail adresi ve telefon numarası.
Yapımcının adı, mail adresi ve telefon numarası.
Filmin online izleme linki ve şifresi.
Filmden yüksek çözünürlüklü 3 fotoğraf (Jpeg veya tiff formatında iyi kalitede olmalıdır. Küçük boyutlu ve düşük çözünürlükte olan fotoğraflar baskıda kötü çıkacağı için kullanılamaz. Lütfen film afişleri göndermeyin.)

İstenilen tüm malzemeler, linklerle beraber dijital olarak email yoluyla hfgaleri@gmail.com adresine ulaştırılmalıdır.

Tüm malzemelerin 31 Aralık 2017 tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonraki başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Son Başvuru Tarihi : 31 Aralık 2017

İnternet sitesi için tıkla!

Film Festivalleri ve Kısa Film Yarışmaları

kurmacakafa. fictionhead. blue // storyteller. dreamer. film director. entrepreneur // film. photography. visual arts // Parazit Film. Kısa İyidir