İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında, 23-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan 17. Sinema Burada Festivali, seçkin film programı ile sinemaseverlere görsel bir şölen hazırlarken; kısa film yapımlarına da destek olmaya devam ediyor. İlki geçen yıl düzenlenen “Kısa Film Projesi Yarışması” na 2 Mayıs 2017’de başlayan başvurular, 10 Temmuz 2017 tarihine kadar devam edecek.

Yarışma için başvuran projeler, Kısa Film Proje Yarışması danışmanları tarafından değerlendirilerek aralarından seçilen 10 proje finalist olarak “17.Sinema Burada Festivali” ne davet edilecek. Yarışmacılar, 25 Ağustos 2017 tarihinde ön seçici kurul ile yapacakları görüşme sonrasında iki gün sürecek olan Kısa Film Proje Yarışması Atölyesi’ne katılarak kendilerini geliştirme fırsatı bulacak. 27 Ağustos 2017 tarihinde yapılacak “Kısa Film Proje Yarışması” nda ödüller sahiplerini bulacak.

 

Son Başvuru Tarihi : 10 Temmuz 2017
İnternet sitesi için tıkla!
Başvuru için tıkla!

 

Kısa Film Proje Yarışması Başvuru Koşulları

Nedir?

İZFAŞ A.Ş. tarafından Kare Film danışmanlığında, dünyada hızlı bir biçimde değişen film üretim stratejilerini genç sinemacılar ile paylaşmayı hedefleyen, kısacılara ve kısa film tutkunlarına yönelik “ İef Kısa Film Proje Yarışması” “17. Sinema Burada Film Festivali” kapsamında, 23- 27 Ağustos 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

 

Neler Olacak?

Yarışmaya başvuran tüm projeler “ İef Kısa Film Proje Yarışması” danışmanları tarafından değerlendirilecektir. Başvuran projeler arasından 10 proje ‘’Sinema Burada Film Festivali’’ne davet edilecek olup; proje sahipleri 25 Ağustos 2017’de Ön Seçici Kurul’la yapacakları görüşme sonrası iki gün sürecek olan İef Kısa Film Proje Atölyesine katılacaklardır. 27 Ağustos 2017 tarihinde ise “ İef Kısa Film Proje Yarışması “ Ana Jüri’sine projelerini sunacaklardır.

Sunumların ardından Ana Jüri tarafından Birinci, İkinci ve Üçüncü Proje belirlenecektir.

 

Ödüller

Birincilik Ödülü : 5.000.-TL
İkincilik Ödülü : 3.000.-TL
Üçüncülük Ödülü : 2.000.-TL

 

Başvuru Koşulları

1. Yarışma sadece Türkiyeli yapımcı ve yönetmenlerin katılımına açıktır.
2. Kısa film formatına uygun olarak planlanmış̧ (jenerik dahil max. 30 dk’lık) her tür (kurmaca, belgesel, deneysel, animasyon vb.) proje kabul edilecektir.
3. Başvuran projelerin daha önce başka hiçbir Kısa Film Proje Yarışması’na seçilmemiş olması gerekmektedir.
4. Başvuru formuna http://ief.izfas.com.tr/ adresinden ulaşılabilir. Web sitesindeki başvuru formu üzerinden başvuru yapılacaktır.
5. Son başvuru tarihi olan 10 Temmuz 2017 tarihinden sonra başvuran projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.
6. Bir kişi birden fazla proje ile başvuru yapabilir. Birden fazla proje ile katılım halinde, her proje için ayrı Başvuru Formu doldurulmalıdır.
8. Başvuru formunda yazılı tüm bilgilerin doğruluğu, proje sahibinin sorumluluğundadır. Bilgilerin doğruluğu konusunda ortaya çıkan/çıkabilecek olan hukuksal sorumluluk proje sahibine aittir. Bu konuda İZFAŞ’ın ve Kare Film’in bir sorumluluğu yoktur.
9. İZFAŞ tanıtım amaçlı olmak üzere, seçilen film projelerinin içerik ve görsel materyallerini kullanma hakkına sahiptir.
10. Seçilen projelerin yönetmen ya da yapımcısından en az birinin, projesini sunmak üzere İef Kısa Film Proje Yarışması’na katılması şarttır.
11. “İef Kısa Film Proje Yarışması” 27 Ağustos 2017 Pazar günü gerçekleşecektir.
12. Seçilen projeler jüri tarafından etkinlik günü değerlendirilecektir.
13. Etkinlik günü sunumlara ayrılan en uzun süre 10 dakikadır.
14. Bu yönetmelikte her türlü değişiklik hakkı ve belirlenmeyen diğer hususlarda, karar yetkisi İZFAŞ’a aittir.
15. Yarışmanın tüm katılımcıları, bu yönetmelikte yer alan maddeleri kabul etmiş̧ sayılırlar.

Film Festivalleri ve Kısa Film Yarışmaları

kurmacakafa. fictionhead. blue // storyteller. dreamer. film director. entrepreneur // film. photography. visual arts // Parazit Film. Kısa İyidir