Anna Lindh Vakfı ve Anna Lindh Vakfı İspanya Ağı Koordinatörü IeMed işbirliğiyle bu sene onuncu kez düzenlenen Kelimelerin Denizi (A Sea Of Words) Hikaye Yarışmasına başvurular başladı. Her sene belirli bir tema çerçevesinde 43 ülkeden başvuruların kabul edildiği yarışmada bu seneki konu ise “Youth, Sterotypes, Radicalization” (Gençlik, Stereotipler ve Radikalleşme) olarak belirlenmiş. Bu konu çerçevesinde yarışmaya katılacak gençlerden, kendilerini yaşadıkları toplumda nasıl gördüklerini ve toplumun ne tür dayatmalarla karşı karşıya kaldıklarını hikayesel bir şekilde anlatmaları bekliyor.

 

Kelimelerin Denizi Hikaye Yarışması, vakfın aktif olduğu Türkiye de dahil 43 ülkeden 18-30 yaş arası gençlere açık. Başvuruları bireysel olarak yapabileceğiniz gibi bir kaç arkadaşınızla birlikte grup halinde de yapabilirsiniz. Tercihen İngilizce hazırlanmış 2.500 kelime ile sınırlı, daha önce yayımlanmamış kısa hikayelerinizi 24 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 24.00’da kadar concurso@iemed.org adresine göndermeniz yeterli.

 

Yarışma tercihen İngilizce diyor ama sitelerinde her dile açıklar. İster Türkçe ister İngilizce yazabilirsiniz. Genelde yabancı kaynaklı yarışmaları duyurduğumuzda sizlerden aldığımız tepki “İngilizcem yeterli değil, nasıl katılayım” benzeri oluyor. Oysa iyi bir hikayeniz varsa önemli olan odur, insanlar gramer bilgilerinizin değil, hikayenizin peşinden koşarlar. Öncelik bu konuda kendi bariyerlerinizi aşmak, yabancı dil engeli sonraki aşama. Bizim önerimiz siz önce hikayenizi yazın, sonra onu nasıl başka bir dile çevireceğinizin yollarını bulursunuz ;) Yabancı dile hiç bulaşmak istemezseniz de Türkçe yazabilirsiniz. Yeter ki üretin. Bu ufak hatırlatmayı da ek olarak yapma ihtiyacı duydum.

Film Festivalleri ve Kısa Film Yarışmaları

kurmacakafa. fictionhead. blue // storyteller. dreamer. film director. entrepreneur // film. photography. visual arts // Parazit Film. Kısa İyidir