Kısa İyidir’de bugün yönetmenliğini Caner Çetiner’in yaptığı, savaşın yıkıcı etkilerine karşı umudun gücünü konu alan Hope Springs Eternal kısa filmini konuk ediyoruz. İyi seyirler!

Sinopsis : Bir anne ve çocuğunun, savaşın en kirli yüzünün yakın tarihte ki örneği Bosna Savaşı’nın ilk günleri ile savaşın yarattığı yıkımdan sonra ki anlarına tanıklık ederiz. Umudun yeşermesi için zaman, yer ve mekan önemsizdir. En son umut ölür.

 

Yazan & Yöneten : Caner Çetiner
Yapımcı : Funda Ayan
Görüntü Yönetmeni : Yetkin Yağcı
Müzik : Musa Göçmen
Oyuncular : Anastasia Haliak, Arda Demir
Kameraman : Emrah Durmuş
Ses Miksaj : Bora Kasırga
Işık : Ali Can Tükle
Kamera Asistanları : Can Dolu, Uğur Yurtsever
Afiş Tasarım : Veysel Şaylı
Makyaj & Saç : Arzu Özçevik
Cast Direktörü : Castmerkezi, Serhat Uşak , Okan Ege Ergüven
Ulaşım : Ali Yıldız
Teşekkürler :
T.C İSTANBUL VALİLİĞİ
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ
CANSU TEKELİ and EZGİ ÇETİNER

 

 
Yönetmen Caner Çetiner hakkında…
Caner Çetiner, 2011 Yılında ilk kısa filmi ‘’Ankara’da Öğrenci Olamamak’’ ile üç ödül kazanmıştır. 2012 yılında kadına şiddeti konu alan ‘’Küçük (Little) ‘’ kısa filmi ile ulusal ve uluslararası birçok festivalden ödül ile dönmüş, 2014 yılında İsviçre Publicis Reklam Ajansı aynı filmi 6 ay süre ile , Kadına Şiddete Yönelik bir kampanya için İsviçre Ulusal Tv kanallarında kullanmıştır. Yönetmen ayrıca Türkiye’nin ilk viral reklamlarından ‘’Reklam Mühendisi’’ adlı reklamı yazıp, yönetmiştir. Yönetmen son dönem yazdığı kısa ve uzun metraj senaryolar ile ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazanmış, üretimlerine görüntü yönetmeni ve yönetmen olarak devam etmektedir.

Kısa Film İzle

kurmacakafa. fictionhead. blue // storyteller. dreamer. film director. entrepreneur // film. photography. visual arts // Parazit Film. Kısa İyidir