1 Mayıs dolayısıyla Mervan Serhat Sarışın‘ın mevsimlik işçileri anlattığı kısa filmi Xerîbî, izlemeniz için 1 günlüğüne Kısa İyidir’de!

Not : Film festival yolcuğuna devam etmesi nedeniyle sadece 1 günlüğüne yayınlanmıştır, ekibe festivallerde başarılar dileriz. Sizler de filmi festivallerde takip etmeyi, izlemeyi unutmayın.

Sinopsis : Doğudan batıya, mevsimlik işçi olarak inşaatlarda çalışmaya gelen işçilerin, çektikleri sıkıntılar ve uğradıkları saldırılar; şantiyenin bulunduğu yerdeki bir çocuk ile inşaat işçileri arasında kurulan arkadaşlık ilişkisi üzerinden anlatılmaktadır.

 

 

 

Mervan Serhat Sarışın Hakkında

Asıl adı Serhat Sarışın. 1995 yılında Denizli’de dünyaya geldi. Aslen Muş Bulanık’lıdır. İlk ve ortaokulu Denizli’de okuduktan sonra Denizli Lisesi’nden mezun oldu. 2013 yılında Akdeniz Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü kazandı. Üniversite de daha çok sinema ve oyunculuk üzerine çalışmalar yapıyor. Amatör tiyatroların oyunlarında oynamakta ve kısa filmlerde rol almaktadır.

Kısa Film İzle

kurmacakafa. fictionhead. blue // storyteller. dreamer. film director. entrepreneur // film. photography. visual arts // Parazit Film. Kısa İyidir