Röportajlar

Türkiye ve dünyadan sinemacılar, kısa filmciler, yönetmenler, oyuncular, yapımcılar,  senaristler ve sektör liderleriyle yaptığımız röportajlar burada!

12/02/2016

Harun Can’la Deadpool Dublajında | Video Röportaj

İçinde lanet olsun geçmeyen film Deadpool’un Türkçe seslendirmesini yapan Harun Can’la film ve küfürleri konuştuk.

05/01/2016

Yönetmen Christopher McQuarrie Röportajı

Genellikle ses getiren Hollywood aksiyon filmleri yazan ve çeken Christopher McQuarrie‘nin bu röportajını görünce hem ünlü filmlerin hayranlarına hem de yönetmenlik yolunda ilerleyenlere faydalı olacağını düşündük. Röportaj Görevimiz Tehlike filminin çekim tekniklerine ve yönetmenin diline dair pek çok ipucu içeriyor. Çeviri için Oktay Avcı‘ya da teşekkürlerimizi sunarız.    Christopher McQuarrie ve oyuncu Tom Cruise bir […]

08/05/2015

Kısa Film Video Röportaj : Balázs Simonyi

Orhan Pamuk’un Kar romanından uyarladığı kısa filmi ile dikkat çeken Macar yönetmen Balázs Simonyi ile kısa filmlerini ve Kars macerasını konuştuk.

05/04/2015

Kısa Film Video Röportaj : Barnabás Tóth

Komedi türündeki kısa film ve uzun metrajlarıyla festivallerde ödüllere doymayan Macar yönetmen Barnabás Tóth’la özel bir video röportaj yaptık.

05/11/2014

Kısa Film Video Röportaj : Géza M. Tóth

Maestro adlı animasyon kısa film ile Oscar’a aday olan bol ödüllü Macar yönetmen Géza M. Tóth ile Sziget Festivali’nde buluşup video röportaj yaptık!