Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından uzun metraj ve kısa filmler için farklı kategorilerde verilen desteklerin başvuruları açıldı. Senaryo, yapım ve yapım sonrası başvuruların yer aldığı destekler için yapılan duyuru açıklaması şöyle :

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden uzun metraj, kısa film, animasyon proje destekleri ile ilgili duyuru:

Proje, Yapım ve Yapım Sonrası desteği kapsamında;

“Uzun Metraj Kurgu Film Yapım”, “İlk Filmini Gerçekleştirecek Yönetmen”, “Yapım Sonrası”, “Senaryo ve Diyalog Yazım”, “Araştırma-Geliştirme”,“Animasyon Film Yapım”, “Belgesel Film Yapım” ve “Kısa Film Yapım” türlerinde 06 Kasım 2017 Pazartesi günü saat 24.00’e kadar “E-Devlet” üzerinden yapılacak başvurular ilgili ilk “Sinema Destekleme Kurulu” gündemine, belirtilen tarihten sonra yapılan başvurular ise bir sonraki kurul gündemine alınacaktır.

Başvuruların geçerli olabilmesi için “E-Devlet” üzerinden yapılan başvurular tamamlandıktan sonra sistem tarafından oluşturulan “Başvuru Formu”nun, imzalı/ imzalı-kaşeli olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuru esnasında istenilen belgelere www.sinema.gov.tr Başvurular sekmesinden erişilebilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Başvurabileceğiniz kategorilere ilişkin istenen belgeleri, başvuru koşullarını ve başvuru linklerini aşağıda bulabilirsiniz. Şimdiden iyi şanslar!

 

Yapım Destekleri

Uzun Metrajlı Kurgu Film 

İlk Filmini Gerçekleştirecek Olan Yönetmen

Belgesel Animasyon Kısa Film Desteği

 

Proje (Yapım Öncesi) Destekleri

Araştırma Geliştirme

Senaryo Diyalog

 

Yapım Sonrası Destekleri

Yapım Sonrası Desteği

Film Festivalleri ve Kısa Film Yarışmaları

Sinemacı, Işık ayağı, Proje adamı, Parazit Film'de parazit! Altan Çamlı'nın uzak akrabası, Aircraft Structural Specialist?, en sevdiği uzay gemisi USCSS Nostromo, favori kahramanı papa midnite!