Sinema ve Kısa Film Atölyeleri

Senaryo, yönetmenlik, yapımcılık, prodüksiyon, görüntü, ses, kurgu, pazarlama, dağıtım… Sinema ve kısa film çekmek isteyenler için film atölyeleri burada!

01/11/2017

“Kısa filmin de pazarlaması olur mu?” Atölyesi @ Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali

İzmir’de filmin bittiği ve herkesin eve dağıldığı noktadan sonrasını konuşuyoruz. Kısa filmde pazarlama ve dağıtımın nasılını Heval Hazal Kurt anlatıyor. Tekinsiz Atölyeler Serisi yeni sezonu İzmir Kısa Film Festivali’de açıyor.

10/04/2017

Tekinsiz Atölyeler #7 : Belgesel Film Senaryosu Yazmak

Tekinsiz Atölyeler Serisi’nde proje, çekim ve kurgu aşamalarında belgesel film senaryosu yazma ve hikaye kurmanın inceliklerini işliyoruz!

17/02/2017

Tekinsiz Atölyeler #6 : Doğru kısa film pazarlaması nasıl yapılır?

Kısa filmde pazarlama olur mu canım? Olur efendim! Daha önce özel yazı dizisi olarak başladığımız pazarlama konusuna daha derin giriyoruz! Tekinsiz Atölyeler Serisinde bu kez pazarlama konuşuyoruz.

16/02/2017

Bi’Bilene Sor #4 : Mert Dikmen Atölye Notları

Türkiye’de pek yapılmayan, cesaret edilmeyen psikolojik-gerilim türündeki Cereyan vizyona girmeden hemen önce yönetmeni Mert Dikmen konuğumuzdu. Uzun metraj film yapmanın zorlukları, kolaylıkları… Mert Dikmen’in kendi hikayesi.

13/02/2017

Bi’Bilene Sor #3 : Hakan Bıçakcı

Bi’BileneSor Serisi’nde tekinsiz hikayeleriyle, edebiyatta sinematografik anlatısıyla pek sevdiğimiz yazar Bıçakcı’yı konuk ettik. Öykü ve senaryo yazmanın incelikleri 2 dolu dolu saate sığdırdık.

02/02/2017

Bi’Bilene Sor Vol.4 : Mert Dikmen İle Kısadan Uzuna Giden Yolu Konuşuyoruz!

Bi’bilene Sor Atölyeleri’nin yenisinde kısa filmden uzun metraja giden yolları, ilk film sürecini yönetmen Mert Dikmen’e soruyoruz!

31/01/2017

Tekinsiz Atölyeler No.5 Yaratıcı Yönetmenlik: Neler Öğrendik?

Kısa filmde yaratıcı yönetmenlik atölyesinde, yaratıcı yönetmenlik nedir ile başlayıp filmde atmosfer, sahne trafiği, senaryo analizi ve çekim senaryosunu konuştuk.

06/01/2017

Bi’Bilene Sor #3 : Hakan Bıçakçı İle Sinema ve Edebiyatta Anlatı

Ücretsiz Bi’Bilene Sor Atölyelerinin yeni konuğu Hakan Bıçakçı! Yazara, sinema ve edebiyatta anlatı konusunu soruyoruz, öğreniyoruz.

Tekinsiz Atölyeler Vol.5 : Yaratıcı Yönetmenlikle Filme Hükmet!

Ücretsiz olarak düzenlenen Tekinsiz Atölyeler’de konumuz yönetmenlik! Senaryodan post prodüksiyona yönetmenliğin yaratıcı aşamalarını öğren!

15/11/2016

Tekinsiz Atölyeler Vol.4 : Film Dünyasında Network Kurmanın Önemi ve İncelikleri

Kısa İyidir film atölyeleri film yapımındaki en önemli konulardan olan network kurma atölyesiyle devam ediyor.

04/09/2016

Bi’Bilene Sor : Harun Can’la Seslendirme Söyleşisinden Notlar

Bi’Bilene Sor Atölyeleri’nde seslendirme sanatçısı Harun Can’ı ağırladık ve dublaj dünyası, oyunculuk ve sektör dinamikleri üzerine konuştuk!

18/08/2016

Bi’Bilene Sor Serisi Vol.2: Harun Can ile Seslendirme

Deadpool, Spider Man, Mr Robot gibi kahramanların seslendirme sanatçısı Harun Can’la Bi’Bilene Sor Atölyesi’nde buluşuyor, dublaj dünyasını konuşuyoruz.

11/04/2016

Tekinsiz Atölyeler Serisi Vol.3 : Sinemada Ses ve Yaratıcı Kullanımı

Sinema ve kısa film özelinde ses ekipmanları, yaratıcı kullanımlarını öğrenmek için ücretsiz atölyemize bekliyoruz! 

11/03/2016

Bi’Bilene Sor Atölyeleri Vol.1 : Sedef Erken ile Telif Hakları

Ücretsiz atölyemize katılın Av. Sedef Erken ile kısa film, sinema ve online video çerçevesinde telif haklarıyla ilgili her şeyi öğrenme şansı yakalayın!

Tekinsiz Atölyeler’den Yaratıcı Kısa Film Senaryosu Geçti!

İyi bir filmin temeli iyi bir fikirden gelir. Kısa film için fikir bulma, öykü geliştirme, senaryo yazma aşama ve tekniklerini Tekinsiz Atölyeler’e taşıdık.

Bi’perşembe Sony Fs7 Atölyesinin Full Videosu Yayında!

Kısa film çekmek isteyenler için Oktostore ve Muratcan Gökçe ile düzenlediğimiz Bi’perşembe Atölyeleri’nde Sony Fs7 kamera atölyesinin full videosunu izle!

03/03/2016

Bi’perşembe Atölyeleri Vol.2 : Sony FS7

Geniş çıktı profili sunan, harici RAW destekleyen FS7 ile tanışıyoruz. 4K-RAW-Harici Kayıtçı üçgeninde FS7’yi yakından inceliyoruz.

29/02/2016

Tekinsiz Atölyeler Serisi Vol.2 : Yaratıcı Kısa Film Senaryosu İyi Ama Nasıl?

İyi bir filmin temeli iyi bir fikirden gelir. Kısa film için fikir bulma, geliştirme ve senaryo yazma aşamalarını ücretsiz atölyemizde öğrenin. 

15/02/2016

Kısa film atölyesi iyidir

Kısa İyidir’in Ocak ayı atölyelerinde kısa film çekmek için gerekli olan kamera ekipmanlarını tanıyıp, nasıl kullanabileceğimizi konuştuk. 

21/01/2016

Bi’ perşembe Atölyeleri Vol.1 : Aynasızlar!

Kısa İyidir’le Bi’perşembe Atölyeleri’nde bu ay Sony’nin aynasızları A7s ve A7r modellerini öğreniyor, konuşuyor, tanıyor ve kurcalıyoruz.