Kısa İyidir olarak kısa filmcilerin en büyük sıkıntılarından birinin birbirlerine ulaşmak, ekip bulmak ve deneyim paylaşmak olduğunu biliyoruz. Bu sebeple bir kaç ay önce Topluluk platformunu hayata geçirmiştik. Henüz bir senesi bile dolmayan Topluluk, bugün yüzlerce kısa filmcinin olduğunu aktif bir oluşuma dönüştü. Şu ana kadar ki gelişimi Selçuk’la beraber biraz sakince izliyoruz çünkü bizim yönlendirmemiz olmadan kendi başına nasıl ilerleyeceğini de görmek istiyoruz. Neye evrileceği bizim için de tam bir sürpriz.

Topluluk‘u kurarken olabildiğince şeffaf ve temiz bir platform oluşturmak niyetindeydik. Bu yüzden hala zaman zaman üyeler arasında elemeler yapıyor, maalesef bazılarını sistemden çıkartmak zorunda kalıyoruz. Neyse ki bu sayı genele bakıldığında oldukça düşük, bu bile umut verici. Yeni bir sistem olduğu için hem teknik altyapılarını oturtup, hem de içeriksel olarak neye ihtiyaç duyduğuna göre genişletmeler yapmak niyetindeyiz. O yüzden üyelerin katılımı, önerileri, eleştirileri çok önemli. Sistem içerisinde ekiplerin oluştuğunu, hatta filmlerin çekildiğini görmek de ayrıca çok heyecan verici. Bu ekiplerden bazılarıyla ufak ufak tanışmaya bile başladık. Antalya Film Forum bahanesiyle İzmir ve Antalya’dan Topluluk üyeleriyle buluştuk. Önerileri vardı, dinledik, düşündük taşındık ve her birini not alıp çalışmaya başladık. Şeffaf olması için özel mesaj özelliği eklemediğimiz Topluluk’ta buna kesinlikle ihtiyaç olduğuna dair geri bildirimler aldık. İstanbul’a döner dönmez de bilgisayarlarda kodlara gömülüp, özel mesaj özelliğini Topluluk’ta kullanılabilir hale getirdik.

Artık istediğiniz üye ya da üyelere özel mesaj gönderebilirsiniz. Umarım işinize yarar. Gelişmeye ve yenilenmeye devam edeceğiz! Bizi yalnız bırakmayın! :)

Aşağıda ise bu özelliği nasıl kullanabileceğinizi görebilirsiniz.

 

 

Öne Çıkan

kurmacakafa. fictionhead. blue // storyteller. dreamer. film director. entrepreneur // film. photography. visual arts // Parazit Film. Kısa İyidir